Matchmakers Cultuur

Zoek je financiering voor jouw creatieve project?
match
 
makers
Performer?
Danser?
MC?
Choreograaf?
Rapper?
B-girl?
Performer?

alle matchmakers

— Groningen
Joachim de Vries

"Groningen heeft veel mooie en vooruitstrevende initiatieven die ik meer zichtbaar wil maken."
Mede-eigenaar van kunstenaarscollectief Werc joachim@matchmakerscultuur.nl

— Leeuwarden
Koen Haringa

"Ik help jonge makers op weg om zelf het heft in handen te nemen."
Cultureel ondernemer koen@matchmakerscultuur.nl

— Emmen
Frank Arling

"Ik hoop dat Emmen zich ontplooit als de cultuurstad die het stiekem al is."
Creatief ondernemer, zanger frank@matchmakerscultuur.nl

— Zwolle
Philip van Vorstenbosch

"Zwolle verdient volle groei en bloei voor al haar creativiteit!"
Muzikant, presentator, coach philip@matchmakerscultuur.nl

— Zaanstad
Ella John

"Trots dat ik de verborgen energie van creativiteit van Zaanstad mag vertegenwoordigen."

— Almere
Valery Mak

"Almere is een young town in ontwikkeling waar spannende dingen ontstaan!"
Artistiek leider, programmeur valery@matchmakerscultuur.nl

— Amsterdam-Zuidoost
Jennifer Muntslag

"Door een brug te slaan tussen creatives en de fondsen breng ik cultural arts naar een next level."
MC, performer, host jennifer@matchmakerscultuur.nl

— Utrecht
Raymond den Uijl

"Ik wil talenten in de urban scene laten zien welke mogelijkheden er voor hen zijn."
Breakdancer, dansdocent raymond@matchmakerscultuur.nl

— Den Haag
Sherwin Blijd

"Er is heel veel talent in Den Haag dat op hoog niveau kan komen met landelijke ondersteuning."
Cultureel ondernemer sherwin@matchmakerscultuur.nl

— Arnhem
Georgios Lazakis

"Er zijn in Arnhem zoveel ideeën die het waard zijn om te delen en te ondersteunen."
Muzikant, ondernemer georgios@matchmakerscultuur.nl

— Rotterdam-Zuid
Gyonne Goedhoop

"Ik wil de diversiteit aan mensen en stemmen in Rotterdam laten zien."
Cultureel ondernemer, programmamaker gyonne@matchmakerscultuur.nl

— Nijmegen
Roché Nieuwendam

"Ik hoop dat Nijmeegse talenten veel meer in beeld komen, zodat Nijmegen gaat schitteren."
Rapper, organisator van creatieve projecten roche@matchmakerscultuur.nl

— Tilburg
Max de Beijer

"Tilburg heeft veel cultureel aanbod en skilled talent!"
Artiestenmanager, evenementenorganisator max@matchmakerscultuur.nl

— Middelburg / Vlissingen
Mick Jansen

"Ik wil ondernemende en creatieve ondernemers informeren over de mogelijkheden voor hun projecten."
Oprichter van het Zeeuwse collectief Urban Umbrella mick@matchmakerscultuur.nl

— Eindhoven
Shirley Hendrikse

"Ik hoop de verborgen talenten van Eindhoven meer zichtbaar te maken."
Projectmanager educatie en participatie shirley@matchmakerscultuur.nl

— Heerlen
Jop Vermeesch

"Ik wil bijdragen aan een platform voor hiphop- en urbancultuur waar iedereen elkaar kan vinden."
Breakdancer, eigenaar dansstudio jop@matchmakerscultuur.nl

over matchmakers

Zoek je financiering voor jouw creatieve project?

Er zijn cultuursubsidies om je op weg te helpen. In 16 steden vertellen matchmakers je graag over de mogelijkheden voor jouw project. Vind nu de matchmaker in jouw stad.

Wat kan een matchmaker voor mij doen?

De matchmaker in jouw stad helpt je:
-met informatie over de subsidiemogelijkheden van cultuurfondsen Fonds Podiumkunsten, VSBfonds en Fonds voor Cultuurparticipatie;
-door je te koppelen aan de fondsmedewerkers, zij weten alles over subsidieregelingen;
-door je te wijzen op andere initiatieven.

Kan ik zelf contact opnemen met een cultuurfonds?

Ja, je kunt bellen of mailen met een van de onderstaande fondsen. Weet je nog niet goed wat een fonds voor jou kan betekenen? Neem contact op met de matchmaker in jouw stad. Hij of zij maakt je wegwijs in wat er mogelijk is.

Over Matchmakers in cultuur

Matchmakers in cultuur is een samenwerking tussen het Fonds Podiumkunsten, VSBfonds en het Fonds voor Cultuurparticipatie. Zij zien in steden nieuwe cultuuruitingen ontstaan die onlosmakelijk zijn verbonden met de stedelijke dynamiek. De 16 matchmakers koppelen deze initiatieven in hun stad aan de subsidiemogelijkheden van de drie landelijke cultuurfondsen.

Het Fonds Podiumkunsten is het grootste publieke cultuurfonds voor muziek, muziektheater, dans, theater en festivals in Nederland. Met subsidies voor individuele kunstenaars, groepen, podia en festivals zet het fonds zich in voor een podiumkunstsector die zoveel mogelijk verschillende mensen aanspreekt, raakt én midden in de samenleving staat.

VSBfonds ondersteunt initiatieven van en voor iedereen die actief wil meedoen aan de samenleving. Het fonds wil bijdragen aan de zelfredzaamheid en samenredzaamheid in ons land. Door sociale en culturele projecten te steunen en door studiebeurzen te verstrekken. Zodat iedereen zijn of haar plek krijgt in onze diverse samenleving en kan groeien, leren en leven met én dankzij elkaar. Vandaar het motto van het fonds: ‘Iedereen doet mee’.

Het Fonds voor Cultuurparticipatie stimuleert het meedoen aan cultuur. Iedereen verdient de kans om op zijn of haar eigen manier met cultuur bezig te zijn. Op school en in de vrije tijd. Cultuur maken geeft plezier, brengt mensen samen en maakt de verhalen van ons allemaal zichtbaar. Daarom geeft het Fonds al 10 jaar subsidies aan bijzondere culturele initiatieven in het hele land. Van Zeeland tot Groningen. Van groot tot klein. Dwars door alle disciplines heen.